Devam Eden Sipariş (Proje)

devam eden sipariş

Sipariş menüsünden oluşturduğunuz sipariş fişinizin durumunu devam eden sipariş bölümünden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Devam eden sipariş bölümündeki tüm bilgiler tamamen satın alma birimi tarafından belirlenmektedir. Devam eden sipariş ekranında nelere gördüğümüzü inceleyelim

Aşağıda rakamlar ile belirtilen alanlar yukarıdaki resimdeki rakamları temsil ekmektedir.

1 – Numaralı alandan siparişinizle ilgili tüm süreci takip edebileceğiniz sekmeler bulunmaktadır.

Biz şu an DEVAM EDENLER sekmesindeyiz, yani sipariş fişimizi oluşturduk, siparişimizi verdik ve siparişimiz hakkında bilgi alabileceğimiz ekrandayız.

Nasıl Sipariş Verebileceğinizi Bilmiyorsanız öğrenmek için TIKLAYIN >>>

2 Numara ile belirtilen alanda oluşturduğumuz sipariş fişleri ve durumları görülmekte, istediğiniz sipariş fişinin yanındaki mavi ok işaretine tıklayıp sipariş fişinin içeriğini inceleyebilirsiniz.

3 Numaralı alan seçmiş olduğunuz sipariş fişinin adı, teslim tarihi gibi bilgiler bulunmakta ayrıca 3 numaranın yanındaki Excel butonuna tıklayıp görmüş olduğunuz tablonun excel versiyonunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

4 Numaralı alan seçmiş olduğunuz fişin detayını yani hangi ürünleri sipariş verdiğinizi ve satın alma biriminizin bu siparişleri hangi tedarikçi aracılığı ile size göndereceği bilgileri içermektedir ayrıca 4 numarasnın yanında bulunan küçük mavi buton ile ilgili ürünün sipariş sürecinin detaylarını inceleyebilirsiniz.

SATIN ALMA / PROJE FARK NEDİR ?

Sizin vermiş olduğunuz sipariş miktarını satın alma biriminin değiştirme yetkisi bulunuyor, bu durumda sipariş miktarını satın alma birimi değiştirirse Satın Alma / Proje Fark kısmı 0 (sıfır) değilde farklı rakamlar olacaktır, burada eksi ile belirtilen rakamlar satın almanın verdiği sipariş miktarının sizin siparişinizden az olduğunu gösterir veya artı olması bu durumun tam tersi demektir. Buranın sıfır olması sizin verdiğiniz miktar kadar sipariş geçildiğini gösterir.

SİPARİŞ / TESLİM ALINAN FARK NEDİR ?

Satın alma biriminin sipariş verdiği miktar ve deponuza teslim aldığınız miktar arasındaki farktır, ürün gelmediği sürece kırmızı ve eksi olarak görünecektir ancak o miktarı deponuza teslim aldığınızda ilgili alanlar yeşile dönecektir, hala kırmızı ise ürün size eksik gelmiş demektir.

NOT: Sistem farkları hesaplarken rakamları baz almaktadır, örneğin sizin 100 Adet ayran siparişi verdiğinizi düşünelim, satın alma biriminin ayran için 20’li olan 5 Koli sipariş verdiğini düşünelim, bu durumda siz 100 Adet ayran aldığınızda 100 rakamı 5’e göre büyük olduğu için sistem size ürünün fazla geldiğiniz gösterecektir ancak ürün bu senaryoda tam gelmiştir. Bunun önüne geçebilmek adına hem siz hem de satın alma birimi ürünün detay ekranında teslim alınan ürünün miktar ve birimini değiştirme yetkisine sahiptir, ürünü teslim aldıktan sonra bu kısımları düzenleyerek girişi doğru hale getirebilirsiniz.

Devam Eden Sipariş (Proje)” üzerine bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir