Menü Toplu İşlemler

yemek menü listesi
Menü
ÜRETİM > ÜRETİM MENÜ > MENÜ TOPLU İŞLEMLER

Oluşturduğunuz yemek menü listesi için yemek içeriklerinde değişiklik yapmamız gerekir böyle durumlarda yemek menü listesi için tek tek yemekleri silip yeniden düzenlemek uzun vakit alabilir bu durumlarda YemekPRO’nun Menü Toplu İşlemler menüsünden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yukarıdaki Görselde işaretli olan alanlardan yemek menü listesi için uygun olan menüyü seçerek işleminizi yapabilirsiniz. Yukarıdaki menülerin ne işe yaradağı ve nasıl kullanılacağı hakkında açıklamalar aşağıda mevcuttur.

YEMEK GÜNCELLE

Yemek güncelle yemek menü listesi nde seçtiğiniz yemeği seçtiğiniz tarihler arasında hangi menüden güncellenmesini istiyorsanız seçerek güncelle butonuna tıklamanız yeterlidir.

ÖNEMLİ: Yemekleri güncelleyebilmeniz için öncelikle Yemek Ekle / Düzenle menüsünden yemeğin içeriğini istediğiniz gibi düzenleyin daha sonra Yemek Güncelle kısmından yemeğinizi güncelleyin

Yemek içeriğini nasıl düzenlerim? (Tıklayın)

Yemek İçeriği Güncelle

Menüde bulunan bir yemeğin içerisindeki bir ürünü değiştirmek için kullanabilirsiniz. İstediğiniz tarih aralığı ve menüyü seçtikten sonra hangi ürünün hangisiyle değişeceğini seçerek Güncelle butonunu tıklamanız yeterlidir.

Örnek: Mercimek Çorbası içerisinde bulunan Kırmızı Mercimeği Yeşil Mercimek ile değiştirmek istiyorsanız hemen bu menüden yapabilirsiniz.

Not: Ürünler depo listenizdeki ürünlerdir, Yerine vereceğiniz ürünler listede yoksa yeni depo stok kartı açmanız gerekebilir.
Nasıl Depo Stok Kartı Açabilirim? (Tıklayın)

Menüden Yemek Değiştir

Daha önceden oluşturmuş olduğunuz menüde örneğin Mercimek Çorbası yerine Domates Çorbası vermek istiyorsanız bu menüyü kullanabilir istediğiniz tarih aralığında işleminizi uygulayabilirsiniz.

Not: Öğün farketmeksizin o tarihte aynı yemekten kaç tane varsa hepsi değiştirilecektir, işlemi yapmadan önce menünüzü kontrol etmenizde fayda var.

Menüye Yemek Ekle

Belirlediğiniz tarih aralığında öğün ve kişi sayısını belirleyerek her güne aynı yemeği ekleyebilirsiniz.

Not: Daha önce menü oluşturulmamış günlere toplu olarak yemek ekleyemezseniz. Örneğin 01.01.2020 tarihinde hiç yemek tanımlı değil ve boşsa o tarihe toplu olarak yemek ekleyemezsiniz.

Menüden Yemek Sil

Belirlediğiniz tarih aralığında istediğiniz yemeği toplu olarak silebilirsiniz.

Not: Toplu işlemlerde yapacağınız işlemler sadece maliyet YAPILMAMIŞ günlerde yapılacaktır, eğer maliyet yaptığınız tarih varsa o tarihe işlem YAPILMAYACAKTIR.

Daha fazla bilgi almak için sağ alt köşede bulunan baloncuğa tıklayarak canlı desteğimizden veya [email protected] adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Menü Toplu İşlemler” üzerine 5 yorum

  1. Merhaba Aydın Bey,
   Önce yemek gramajlarınızı değiştirmeli daha sonra menüye uygulamak için Toplu İşlemlerden güncelleme yapmalısınız ki gramajda yaptığınız değişiklikler aktif olsun.

   Önce bu konumuzu inceleyin, daha sonra toplu işlem yapın.
   Konu: TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir