Mutfak Mecutları Düzenleme

yemek üretim reçetesi

Yemek üretirken yemek üretim reçetesi oluşturmak önemli bir noktadır bazen yemek üretim reçetesi oluştururken aynı menüyü birden fazla mutfakta üretiyor olabiliriz ve yemek üretim reçetesi bize o günün yemeklerini verdiği için ihtiyacımızı karşılamayabilir.

Bizim ihtiyacımız olan durum üretim için gerekli olan ürünleri birden fazla mutfağa bölerek mutfakların ihtiyacı kadar ürün göndermek olabilir. Bu durumlarda mutfak mevcutları menüsü işimize yarayacaktır.

YemekPRO ile tek mutfak için yemek üretim reçetesi alabileceğiniz gibi mutfak mevcutlarını belirleyerek rahatlıkla aynı erzağı üretim yapılması için birden fazla mutfak için bölebilirsiniz, en fazla 7 mutfak için erzak bölebileceğinizi unutmayınız.

Mutfak mevcutları penceresini yukarıda görüldüğü gibi üretim menüsünden diğer butonunu tıklayarak o güne ait mutfak mevcutları penceresini açabilirsiniz.

Mutfak Mevcutları Ne İşe Yarar ?

Aynı menünün yemeklerini birden fazla mutfakta pişirmeniz gerekiyorsa burada aynı olan erzakları birden fazla mutfağa pişirilmesi için bölmeniz gerekecektir bu durumda mutfakların kaç kişilik üretim yapacağını belirleyerek erzağı bölebilirsiniz.

Nasıl Yapabilirim ?

Öncelikle menünüz ve Toplam kişi sayılarını belirleyin, yani tüm mutfakların toplam mevcudunu menüye ekleyin

Menü Nasıl Düzenlenir? Mevcutlar Nasıl Değiştirilir? Görmek için Tıklayın>>>

Daha Sonra Diğer butonundan mutfak mevcutları penceresini açın

Mutfak Mevcutları Düzenleme Penceresi

Yukarıdaki gibi pencere açılacaktır karşınıza burada dikkat etmeniz gereken konu 1 numara ile belirtilen alanda SABAH ÖĞLE ve AKŞAM öğünlerinin altında olan rakamlar sizin menüye tanımladığınız toplam rakamları göstermektedir.

Pencerenin üstünden mutfağı seçerek mevcudunu girip ekleyiniz, mevcut girdikçe 2 numaralı alanda alt tarafta mevcutların toplamı size gösterilecektir, üstteki ve alttaki rakamların aynı olması sizin erzağı doğru böldüğünüz anlamına gelecektir.

Sağ altta bulunan DÜZENLE butonu ile mutfak isimlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Mutfak Mevcutlarınızı doğru bir şekilde ekledikten sonra pencereyi kapatın, DİĞER butonunda çizelge 5’i tıklayarak dökümü alabilirsiniz

NOT: En fazla 7 Mutfak Ekleyebilirsiniz.

YemekPRO ile ilgili tüm sorularınız ve destek taleplerinizi canlı destek üzerinden veya [email protected] mail adresi ile iletişime geçerek ya da iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz.

www.yemekpro.com – “yemek üretim programı”

Mutfak Mecutları Düzenleme” üzerine 2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir