Yemek Maliyeti Hesapla

yemek maliyeti
Menü
ÜRETİM > ÜRETİM MENÜ > YEMEK MALİYET HESAPLA

Catering firmaları tabldot yemeği üretirken önemli noktalardan biri de yemek maliyeti hesaplamaktır, yemek maliyeti hesaplayarak dengeli menüler oluşturabilir ve planlamanızı yapabilirsiniz. YemekPRO yemek maliyeti hesaplama ekranı yukarıda görüldüğü gibidir.

Şimdi yemek maliyet hesaplama ekranının nasıl çalıştığını inceleyelim.

Aşağındaki açıklamalarda başlık rakamları yukarıda bulunan resimlerdeki rakamları ve o alanları temsil etmektedir.

1 YEMEK SEÇİNİZ

Yemek Seçiniz başlığı altında sisteme tanımadığınız yemeklerden herhangi birini seçiniz.

Daha önce tanımladığınız YEMEK EKLE DÜZENLE menüsünde bulunan yemekler ve gramajları dikkate alınacaktır, Yemek içeriğinde bir hata olduğunuz düşünüyorsanız lütfen YEMEK EKLE DÜZENLE menüsünden yemek gramajlarınızı düzenleyiniz.

Yemek Gramajlarımı Nasıl Düzenlerim? (Tıklayın)

2 KİŞİ SAYISI GİRİNİZ

Seçtiğiniz yemekten kaç kişilik üretmeyi düşünüyorsanız o kişi sayısını bu kısıma tanımlayınız, belirttiğiniz sayıya göre yemek için gerekli olan ürün miktarları hesaplanıp, daha sonra fiyatlandırılacaktır.

HESAPLA

Yukarıdaki ilk 2 adımı tamamladıktan sonra HESAPLA butonuna tıklayınız, Kullanılacak ürünler ve fiyatları aşağıdaki tabloda listelenecektir.

Birim Fiyatları

Listelede belirtilen ürün birim fiyatları sizin DEPO ÜRÜN EKLE DÜZENLE menüsünde ürünler için belirlediğiniz ürün birim fiyatlarıdır, birim fiyatlarında hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen ilgili ürünün birim fiyatını düzenleyiniz.

Ürün Birim Fiyatlarını Nasıl Düzenlerim ?

3 TOPLAM TUTAR

Yukarıdaki resimde 3 numara ile belirtilen alan sizin belirttiğiniz kişi sayısına göre hesaplanan ve o yemeğin toplam TL cinsinden tutarıdır.

NOT: Hal veya Ekmek fiyatlarınızı tek fiyat üzerinden anlaşma sağladı ve depo stok kartları bölümünde stoklanan ürün mü? kısmını hayır olarak seçmeniz durumunda

Listede Hal ve Ekmek fiyatlarını sıfır olarak görmeniz normal bir durumdur, böyle durumlarda anlaşmanıza göre hal veya ekmek fiyatını ayrıca hesaplayarak toplam tutarın üzerine eklemeniz doğru tutarı bulmanızı sağlayacaktır.

YemekPRO BİLGİ

YemekPRO silme, düzenleme yetkilerini sistemin yöneticilerine bırakmaktadır, firma içerisinde normal kullanıcılar tüm işlemleri yapabilir ancak düzeltilmesi gereken durumlarda firma yöneticileri ile yani yönetici yetkisi bulunan kullanıcılar ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

YemekPRO kasa modülü veya diğer modüller hakkında desteğe ihtiyacınız varsa sağ altta bulunan canlı destek ile iletişime geçebilir, [email protected] adresine mail ile ulaşabilir veya iletişim formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu İçin Tıklayın

Yemek Maliyeti Hesapla” üzerine 6 yorum

    1. Merhabalar Metin Bey,
      Yemek maliyetlerinizi yukarıda anlatıldığı gibi YemekPRO aracılığı ile rahatlıkla hesaplayabilirsiniz, burada dikkat edeceğiniz nokta menülerinizde gramajlarınızın doğru tanımlı olması ve her ürünün birim fiyatlarının tanımlı olması, daha fazla bilgi için sağ alt köşede bulunan CANLI DESTEK ile iletişime geçebilir veya [email protected] adresine mail ile ulaşabilirsiniz.
      İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir