Stok Kart Oluşturma Silme

stok kart
Menü
DEPO > DEPO MENÜ > DEPO ÜRÜN EKLE DÜZENLE

YemekPRO depo modülü ile deponuza stok kart oluşturabilir, daha sonra stok kart larınızı düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Stok kart işlemlerinin nasıl yapıldığını görelim.

Depoya istediğiniz miktarda stok kartı açabilirsiniz.

1

Gıda Ürünleri ve Sarf Ürünlerinizi buradan ayrı sekmelerde listeleyebilirsiniz.

2

Yeni Stok Kartınızı buradaki butondan açabilirsiniz.

3

Tabloda görünen verilerinizin çıktısını almak için veya bilgisayarınıza kaydetmek için kullanabileceğiniz butonlar

4

Stoklanmayan ürünlerinizi buradan görüp isterseniz stoklamaya başlayabilirsiniz.

5

Depoda bulunan ürünlerinizin bilgilerini buradaki Yeşil butonla düzenleyebilir, Kırmızı butonla silebilirsiniz.

Stok Kart – Yeni Ürün Ekleme Veya Düzenleme

Yukarıda bulunan depo ekranı resminden 2 numaralı butonla yeni ürün ekleyebilir veya 5 numaralı butonun yeşil olanıyla var olan ürünlerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bu butonlara tıkladığınızda size aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

Bu açılan pencerede

ÜRÜN ADI
Stok ürününüzün adını yazınız.

BİRİMİ
Ürünün birimini belirleyiniz.

BİRİM FİYATI
Ürünün birim fiyatını belirleyiniz.
NOT: Belirleyeceğiniz birim fiyatınız depo ekranında depo toplam tutarını ve üretimde günlük yapacağınız maliyet için kullanılacaktır. Ürün birim fiyatını ister KDV dahil ister KDV hariç belirleyin, maliyetlendirmenizde buna göre hesaplanacaktır.

SON KULLANMA TARİHİ
Ürün son kullanma tarihini belirleyiniz, son kullanma tarihi yaklaşınca depo ekranında uyarı alacaksınız.

SKT UYARI GÜNÜ
Ürünün son kullanma tarihine kaç gün kaldığında size uyarı vermesini istiyorsanız o gün sayısını belirtiniz

DEPO KRİTİK MİKTAR


Ürünün seçtiğiniz birime göre belirli bir miktarın altına düşünce uyarı almak istiyorsanız miktarı belirtiniz, uyarı almak istemiyorsanız “0”sıfır olarak belirtiniz.
Örnek: Ayçiçek Yağının 100 KG altına düşünce ürün miktarı azaldı uyarısı almak istiyorsanız 100 belirlemeniz yeterli

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Stok Planlama veya Sipariş vereceğiniz durumlarda o ürünle ilgili özel bir kriter varsa buraya belirtiniz. Listeleme yaparken ürünün yanında o özelliklerde size görünecektir.
Örnek: Sözleşmenizde Ayran’ın 150ml olması ve tam yağlı olması şartı varsa ürün özelliklerine 150ml ve tam yağlı diye belirtmeniz yeterli olacaktır, sipariş listelerken Ayranın yanında özelliği de çıkar.

STOKLANAN ÜRÜN


Ürün için stok takibi yapıyorsanız EVET yapmıyorsanız HAYIR
Örnek: Yemek içeriğinde sebze veya meyveler olabilir ancak bu ürünler size günlük ihtiyaç miktarı kadar geliyor ve deponuzda stok tutmuyorsanız HAYIR seçmelisiniz. Bu durumda Sebze veya Meyvelere stok kartı oluşturmanız gerekiyor ki yemek içeriği listenizde görünsün ve ekleyebilesiniz aksi durumda yemek gramajı listesinde görünmeyecektir.
UYARI: Stoklanan ürünü HAYIR seçtiğiniz ürünler günlük maliyetlendirmeye dahil edilmeyecektir, Hal grubu ve Ekmeği tek fiyattan alıyorsanız maliyette mevcudunuza göre hesaplanacaktır onun dışındaki ürünler dahil edilmeyecektir.
UYARI ÖRNEK: Yufkayı günlük alıyor ve stok tutmuyorsanız bile bu ürünü maliyetlendirebilmek için stoklanan ürün kısmını EVET seçerek günlük depoya giriş ve çıkışını yapmalısınız bu ürün için HAYIR’ı seçerseniz manuel olarak kendiniz maliyetlendirme yapıp genel maliyete dahil etmelisiniz.

ÜRÜN KATEGORİ
Ürünün Stok Erzak, Hal veya Günlük grubundan hangisine dahilse onu seçmelisiniz. Listelemede ürün gruplarına göre listeleme yapabilirsiniz.

DEPOYA YENİ ÜRÜN EKLEME

ÜRÜN DÜZENLE

BİLGİLENDİRME
Stok miktarı olan bir ürünü düzenleyip Stoklanan Ürün kısmını HAYIR olarak seçerseniz ürün depo miktarı sıfırlanacak ve stok listesinden çıkarılacaktır, bu işlem geri alınamaz.

MALİYETLENDİRME İÇİN ÜRÜN BİRİM FİYATI BELİRLEME
Deponuza aynı üründen 2 farklı fiyatta geldiğinde ürün depo girişi yapıldıktan sonda 5 numaralı yeşil butondan ürün bilgilerini düzenleyerek o an kullandığınız ürünün birim fiyatını kaydedin, o ürün bitip 2. ürüne geçtiğinizde yeniden ürünü düzenleyerek yeni birim fiyatını kaydederek maliyetlendirmeye devam ederseniz maliyet bilgilerini daha sağlıklı alabilirsiniz.

YemekPRO BİLGİ

YemekPRO silme, düzenleme yetkilerini sistemin yöneticilerine bırakmaktadır, firma içerisinde normal kullanıcılar tüm işlemleri yapabilir ancak düzeltilmesi gereken durumlarda firma yöneticileri ile yani yönetici yetkisi bulunan kullanıcılar ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

YemekPRO kasa modülü veya diğer modüller hakkında desteğe ihtiyacınız varsa sağ altta bulunan canlı destek ile iletişime geçebilir, [email protected] adresine mail ile ulaşabilir veya iletişim formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu İçin Tıklayın